نکات حقوقی

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات الکامتل به دقت ملاحظه فرمایید.
ورود کاربران به وب‏‌سایت الکامتل هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری  و سایر خدمات ارائه شده توسط الکامتل به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات الکامتل است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین الکامتل از سوی کاربر است.


1-توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های فروش الکامپ منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های الکامتل تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

2-مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات الکامتل اقدام کند.

همچنین از آنجا که الکامتل یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل

حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

3-محصولات ارایه شده در وب‌سایت، توسط الکامتل از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود.و دارای گارانتی معتبر وضمانت اصالت کالا می باشد.

4-خدمات پس ‌از‌ فروش الکامتل, تنها درصورتی درخواست مشتری , مبنی بر بازگرداندن کالای خریداری شده را می‌پذیرد که کالا از نظر مشخصات ظاهری-رنگ-سایز دارای مغایرت با مشخصات اظهار شده در سایت باشد.در غیر اینصورت مرجوعی کالا طبق شرایط ذیل می باشد:

الف- در راستای خدمات فروشگاه های اینترنتی، الکامتل این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاهایی که نیاز به تست دارند، تا 7 روز پس از تحویل، دارای فرصت تست باشند و هر گونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط و فراتر از سرویس گارانتی محصول، می‏‌شود. لازم به ذکر است که با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارایه شده در وب سایت الکامتل، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند ( کالاهایی مانند کیس یا کالاهای مصرفی مانند کارتریج و جوهر چاپگر) دارای گارانتی سلامت فیزیکی هستند و مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند.

ب-  عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

چ- ایرادهای اعلام شده توسط مشتری، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش الکامتل کنترل و بررسی می‏‌شود و در صورت تائید وجود نقص فنی، کالا مشمول استفاده از سرویس فوق می‏‌شود. همچنین، این سرویس، اشکال‏‌های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌‏شود.

د- برای استفاده از سرویس تضمین تعویض 7 روزه الکامتل، دقت فرمایید که کالا به ‏خوبی بسته‌بندی شود، لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.
در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود توسط الکامتل دریافت نشود، و یا بسته بندی آن در حدی غیر قابل قبول مخدوش شده باشد, امکان سرویس دهی وجود ندارد و کالا خارج از شرایط تعویض محسوب می شود.

ه-در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در الکامتل به اتمام برسد، و الکامتل امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می‌تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان‏‌های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی‌‏شود.

و-آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل شامل استفاده از سرویس 7 روزه  نمی‏‌شود و مشتری موظف است هنگام تحویل کالای بسته بندی شده از مامور پست و یا پیک ابتدا بسته بندی کالا را بررسی نماید و از تحویل کالای داری بسته بندی معیوب و یا مخدوش وضربه دیده خودداری نموده و با واحد خدمات پس از فروش الکامتل به شماره 02188800660 تماس حاصل نماید. لذا تحویل کالا از مامور پست و یا پیک به منزله سلامت فیزیکی بسته ارسالی می باشد.