مشتری گرامی ضمن تشکر از خرید شما شرایط و ضوابط ذیل به اطلاع میرسد و انجام خرید به معنای قبول این شرایط و ضوابط می باشد

شرایط و ضوابط استفاده:

1-توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های فروش الکامپ منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های الکامتل تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

2-مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات الکامتل اقدام کند.

همچنین از آنجا که الکامتل یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

- گارانتی های معتبر

3-محصولات ارایه شده در وب‌سایت، توسط الکامتل از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود.و دارای گارانتی معتبر وضمانت اصالت کالا می باشد.با توجه به اینکه کالاها معمولا پس از توزیع ممکن است مدتی در انبار دپو شده باشد مدت گارانتی ممکن است کمتر از مدت زمان اسمی باشد لذا بر طبق عرف بازار ممکن است گاها تا یک چهارم مدت زمان گارانتی منقضی شده باشد.لذا الکامتل تعهدی نسبت به ارائه خدمات گارانتی شرکت های گارانتی کننده دیگر ندارد. ولی در راستای حمایت از مشتریان گرامی واحد خدمات پس از فروش الکامتل همواره مشاور و راهنمای شما در زمینه خدمات پس از فروش کالاهای فروخته شده می باشد

- گارانتی مطمئن رایانه گر:

4- کالاهایی که با گارانتی رایانه گر در سایت به فروش می رسد.داری گارانتی و خدمات پس از فروش از تاریخ خرید  ویا برچسب گارانتی خواهد بود.

5-  ارائه خدمات گارانتی در محل شرکت رایانه گر بوده و هزینه ارسال کالا و دریافت مجدد گالا از گارانتی بر عهده مشتری می باشد.

6-خدمات پس ‌از‌ فروش الکامتل, تنها درصورتی درخواست مشتری , مبنی بر بازگرداندن کالای خریداری شده را می‌پذیرد که کالا از نظر مشخصات ظاهری-رنگ-سایز دارای مغایرت با مشخصات اظهار شده در سایت باشد.در غیر اینصورت مرجوعی کالا طبق شرایط ذیل می باشد:

7- شرکت موظف است در طول دوره گارانتی قطعه معیوب را تعمیر و یا تعویض نماید و در صورت عدم موجودی کالا  ونیاز به ارتقاء به مدل جدیدتر مابه التفاوت ارتقاء را ازمشتری دریافت نماید. اگر چنانچه امکان ارتقاء کالا نیز وجود نداشت به نرخ روز هزینه کالا را به مشتری عودت نماید. 

- شرایط ضمانت 7 روز تعویض

الف- در راستای خدمات فروشگاه های اینترنتی، الکامتل این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاهایی که نیاز به تست دارند، تا 7 روز پس از تحویل، دارای فرصت تست باشند و هر گونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط و فراتر از سرویس گارانتی محصول، می‏‌شود. لازم به ذکر است که با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارایه شده در وب سایت الکامتل، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند ( کالاهایی مانند کیس

پردازنده های باکس یا کالاهای مصرفی مانند کارتریج و جوهر چاپگر) دارای گارانتی سلامت فیزیکی هستند و مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند.

ب-  عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

چ- ایرادهای اعلام شده توسط مشتری، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش الکامتل کنترل و بررسی می‏‌شود و در صورت تائید وجود نقص فنی، کالا مشمول استفاده از سرویس فوق می‏‌شود. همچنین، این سرویس، اشکال‏‌های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌‏شود.

د- برای استفاده از سرویس تضمین تعویض 7 روزه الکامتل، دقت فرمایید که کالا به ‏خوبی بسته‌بندی شود، لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.
در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود توسط الکامتل دریافت نشود، و یا بسته بندی آن در حدی غیر قابل قبول مخدوش شده باشد, امکان سرویس دهی وجود ندارد و کالا خارج از شرایط تعویض محسوب می شود.

ه-در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در الکامتل به اتمام برسد، و الکامتل امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می‌تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان‏‌های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی‌‏شود.

و-آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل شامل استفاده از سرویس 7 روزه  نمی‏‌شود و مشتری موظف است هنگام تحویل کالای بسته بندی شده از مامور پست و یا پیک ابتدا بسته بندی کالا را بررسی نماید و از تحویل کالای داری بسته بندی معیوب و یا مخدوش وضربه دیده خودداری نموده و با واحد خدمات پس از فروش الکامتل به شماره 02188800660 تماس حاصل نماید. لذا تحویل کالا از مامور پست و یا پیک به منزله سلامت فیزیکی بسته ارسالی می باشد.