1-چرا الکامتل؟
الکامتل, علاوه بر یک فروشگاه اینترنتی, مرجع تخصصی بررسی, مشاوره وخرید کالاهای الکترونیک و دیجیتال میباشد. شرکت رایانه گر با بیش از دو دهه سابقه در بازار IT با هدف ارتباط آنلاین با مشتریان گرامی و فروش محصولات دیجیتال و الکترونیکی و مخابراتی برندهای معتبر, با گارانتی اصلی و خدمات پس از فروش پشتیبان این سایت می باشد. کلیه کالاهای فروخته شده در این فروشگاه دارای گارانتی معتبر و دارای نشان اصالت و سلامت فیزیکی می باشد. و در صورت عدم رضایت از کالای خریداری شده و رعایت ضوابط فروشگاه های اینترنتی کالای فروخته شده 7 روز ضمانت بازگشت دارد.
هدف ما علاوه بر دسترسی آسان و سریع کاربران به اطلاعات گوناگون ,فراهم آوردن بستری مناسب برای ارتقا سطح علمی و کیفی زندگی عموم مردم است.بدین منظور ما دائما در حال تحول محتوای دیجیتالی و رشد سرعت خدمات شرکت هستیم تا هزاران بازدید کننده با دقت و حساسیت بیشتری خرید خود را انجام دهند، سنگینی تعهد برای خدمت به مشتریان و بازدیدکنندگان و همچنین ثابت قدم ماندن بهمراه صداقت در کار برای ارائه نتایج بهتر و شکل دادن به آینده درخشان نهایت آرزوی ما در الکامتل میباشد لذا از شما بازدید کننده گرامی خواهشمندیم با ارسال نظرات و پیشنهادات خود ما را در این زمینه یاری فرمایید.

2-چگونه می توان به سایت الکامتل برای خرید اعتماد کرد؟
به منظور ایجاد اطمینان برای خرید اینترنتی و پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تحت نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران، اقدام به شناسایی فروشگاه های اینترنتی معتبر و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی تحت عنوان ای نماد به این مجموعه ها نموده است و صاحبان امتیاز این فروشگاه ها، ملزم به رعایت دستور العمل و ضوابط تعیین شده از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشند. بدین ترتیب، شرایط یک خرید مطمئن از فروشگاه های حائز این نماد برای بازدیدکنندگان این سایت های فروشگاهی فراهم می شود.
الکامتل به منظور رفاه عمومی و جلب اطمینان بازدیدکنندگان ارجمند، موفق به کسب این نماد  شده است و این نماد را در قسمت پایین صفحه اصلی قابل مشاهده است. برای مشاهده جزئیات نماد اعتماد الکترونیکی فروشگاه اینترنتی الکامتل در سایت نظارتی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اینجا کلیک کنید.

3-منظور از سفارش تلفنی چیست؟

گاهی اوقات برای برخی از کالاها با توجه به شرایط بازار و یا نیاز به زمان لازم برای تهیه و آماده سازی کالا امکان ارسال سریع کالا پس از سفارش وجود ندارد, در این موارد پس از ثبت سفارش کالا توسط مشتری هماهنگی های لازم جهت ارسال کالا در اسرع وقت ممکن  انجام

 می شود.لذا در سفارش تلفنی مشتری سفارش خود را در سایت از طریق سبد خرید ثبت می نماید منتهی در مرحله ارسال سفارش گزینه سفارش تلفنی را انتخاب می نماید.

4-آیا گزینه" تماس بگیرید" برروی کالا همان گزینه "سفاش تلفنی" است؟

 لزوما خیر. کالایی که دارای گزینه "تماس بگیرید" می باشد جهت بررسی موجودی و قابل تحویل بودن باید با واحد فروش تماس گرفته شود و در صورت موجود بودن به شما جهت سفارش گداری راهنمایی می شود